Přijďte si užít 64. ročník slavností Podluží v písni a tanci do Tvrdonic!

 

Připravili jsme pro vás, jako již tradičně, bohatý folklórní program plný zpěvu, tanečníků, muziky a více než 1000 účinkujících.

V pátek si můžete poslechnout výborné dechovky s průvodním slovem Jožky Šmukaře.

V sobotu odpoledne se v areálu předvedou ti nejmenší folklóristi – dětské soubory. V podvečer se dozvíme, kdo zvítězí v pěveckých soutěžích a po večerním programu vzpomínání na významené foklórní osobnosti regionu Podluží, např. manželé Komosné, se krátce před půlnocí dozvíme, kdo bude Stárkem Podluží pro rok 2017.

Neděli zahájí slavností mše svatá v kostele ve Tvrdonicích. Na náměstí se poté začnou sjíždět kluci na vozech a všichni si pak společně zaverbují. Slavnosti se poté průvodem přesunou do areálu, kde nás čeká jeden z vrcholů letošního ročníku – vystoupení souboru TECHNIK ze Slovenska.

Další a detailnější informace jsou k dispozici zde na Facebooku a na našich webovách stránkách:

www.slavnosti-tvrdonice.cz

 

O sobotním večeru si připomeneme a vzdáme čest pozoruhodnému páru našeho regionu – manželům Růženě a Michalovi Komosným. Nejen to, že za svůj život ušili pro Podluží zhruba 900 krojů, ale hlavně poctivou prací, svými morálními zásadami a postoji zcela ovlivnili několik generací. V pořadu mimo jiné uvidíte a uslyšíte úryvek z Cesty zarúbané a scénku Draní peří.

Autor, režie, konference: Markéta Maláníková

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress