Jmenuji se Jan Záhora, jsem Jihomoravák, narodil jsem se v Hustopečích před  30 lety. Není to nic světoborného, takových jako já, je nás mnoho. Prošel jsem řadou zaměstnání i u docela renomovaných firem. Za všechny Okay – elektrospotřebiče z Brna a je třeba říci, že tady jsem se naučil velmi mnoho a ze zkušeností z této firmy čerpám dodnes. Díky, přátelé z Okay… Díky Jindřichu!

Již v roce 2003 jsem si pohrával s myšlenkou zřídit katalogový portál a také jsem na tom spolu se svým otcem začal pracovat. Nakonec z toho sešlo a to proto, že chyběly zkušenosti, peníze a také lidé o které bych se mohl opřít. Začal jsem podnikat ve světě nemovitostí. Vytvořil jsem OC v Olomouci, dnes velmi hezké a úspěšné. Celé to bylo vytvořeno ze staré továrny, která tam ukončila svoji činnost. Byl to můj nápad a moje iniciativa, majitelé tomu od počátku moc nevěřili a dnes jsou velmi spokojení, neboť jim to přináší peníze. Takovýchto “pomníků” mám po celé republice víc.

Vytvořil jsem si síť maloobchodních prodejen, bufetů, převážně v nemocnicích, kde je zajištěna kupní síla. V tomto směru jsem až dodneška docela úspěšný.

Jsem živel, stále nespokojený. Hledal jsem a stále hledám cíl mého života. Jižní Morava je můj osud a tak jsem se pokusil svůj vztah k ní vyjádřit na webu, který jsem založil pod názvem www.ilovejiznimorava.cz .

V roce 2013 jsem založil Facebookovou komunitu pod názvem I love Jižní Morava . Stále dostávám otázky, proč je jedna část názvu v anglickém jazyce a proč název není v češtině. Vždyť jsme přece Češi!!! A taky proč je ve slově jižní velké písmeno, vždyť podle pravidel českého jazyka, atd… Odpovídám pořád stejně. Máte pravdu, ale mně nevedl žádný racionální důvod. Krátce, chtěl jsem zaujmout, vyvolat diskuzi, debatu. No a to se celkem povedlo, vždyť jen na facebookové komunitě I love Jižní Morava je nás už okolo 60 tisíc a stále rosteme…. O dalších mých facebookových komunitách, ani nemluvě (Příklad Víno)

Mým cílem je do budoucna vrátit se ke své dřívější myšlence, která mne provází celým mým životem, už ne infojižnímorava, ale dnes www.nejlepsizmoravy.cz. Ale to je již jiná kapitola…
Až mně potkáte na ulici, nebojte se mně oslovit, rád Vás osobně poznám a pozdravím, jsem jako vy! Patřím sem na Moravu, miluji to tady…

Nejlepší z Moravy jsou u nás...

Tato myšlenka mne napadla, když jsem kdesi na některých stránkách viděl to zaručené “moravanství”, které se vyznačuje odporem proti “češství” a proti všemu, co dle jejich názoru utlačuje tu moravskou menšinu. Ne, nejsem nacionalista i když hodně miluji svoji domovinu, tu krásnou jižní Moravu odkud pocházím já i moje matka. A také můj synek Teodor, který se  tady na jižní Moravě v Břeclavi narodil. Znám i jiné kouty naší krásné Moravy. Znám Jeseníky, kde dlouhá léta žil i můj otec, znám Hanou, okolí Troubek, Přerova a Kroměříže, kde se otec narodil. Znám také Beskydy, kde jsem jezdil za prací a také okolí Moravského krasu či Znojma. Výlety po naší Moravěnce nemají konce. Ať jdeš kamkoli, všude je krásně.

Znám také lidi, kteří žijí v těchto končinách a jejich práce je všude těžká, plná odříkání a usilovné práce. A je jedno zda žijí na jižní Moravě, kde pracují na vinici, či v lesích Jeseníků či Beskyd. A je jedno zda pracují v kancelářích nebo tvrdě podnikají, vždy je to o tom, že jsou to lidé poctiví, kteří se musí ohánět, aby si vydělali na chléb vezdejší.

A tak mě napadla myšlenka, jak tyto skvělé lidi odměnit. Na jedné straně dát možnost lidem cestujícím – turistům, ale i na Moravě trvale žijícím, aby získali VÝHODY – benefity v podobě bezplatné karty výhod “Klíč k Moravě – Best of Moravia”  a především pak jedinečný servis – specifický přístup ze strany majitelů zařízení či poskytovatelů služeb, když už tak dobře reprezentují tu naši Moravěnku.

A na straně druhé dát lidem v naší České republice, ale i v zahraničí, vyčerpávající informace, kdo z moravských živnostníků, firem a poskytovatelů nejrůznějších služeb dělá tu svou práci skvěle, poctivě a patří tedy po právu mezi  Nejlepší z Moravy.

Podnětem pro to mé uvažování, byly také požadavky z Facebookové komunity I love Jižní Morava, kde mnozí chtějí na Moravu na dovolenou, za prací, nebo jen tak na výlet a poptávají po nás zakladatelích komunity vyčerpávající informace – kde se dobře najíst, kde se pohodlně ubytovat, kam za zábavou, atd. No a to při nejlepší vůli nelze řešit přes Facebookovou stránku. Jsem přesvědčen, že firmy, které vstoupí do mého projektu velmi brzy zjistí, že tento webový portál má, oproti jiným velmi výrazný rozdíl. Je budován pro  výraznou a již existující dvouset tisícovou internetovou komunitou přátel Moravy. Přátelům Moravy budou podnikatelé a firmy z portálu Nejlepší z Moravy.cz prezentováni formou příběhů, tipů na výlety, zvláštnostmi které stojí za to vidět, navštívit, či ochutnat. Každá firma takto získá jedniečnou možnost přímo oslovovat své potenciální zákazníky.

Portál Nejlepší z Moravy.cz bude od počátku prezentovány (formou PPC) ve vyhledavačích na internetu a ve spřátelených mediích – partnerech (rozhlas, televize, tištěná média). Které webové stránky vám zaručí již od počátku vašeho vstupu do projektu takovouto sílu?

A právě proto, jsem začal tvořit webové stránky www.nejlepsizmoravy.cz a tady chci přátelům (nejen) z Facebooku I love Jižní Morava a také všem, kteří chtějí znát, kdože je nejlepší na Moravě, dát vědět kdo tedy je právem Nejlepší z Moravy!!!

Pokud víte o někom, kdo ve vašem okolí podniká ( v čemkoliv ) a jste přesvědčení, že to své podnikání dělá poctivě, napište mi, rádi jej do našich stránek zařadíme, protože Nejlepší z Moravy jsou u nás…