Hradní vinárna a restaurace Špilberk

Kategorie: Restaurace,
Okres: Brno-město

Hrad Špilberk byl založen v polovině 13. století na skalnatém vrchu nad historickým centrem města Brna. Jeho zřizovatel moravský markrabě a český král Přemysl Otakar II. jej koncipoval jako oporu panovnické moci a důstojné sídlo vládců Moravy. Nejstarší písemné záznamy o hradu pocházejí z let 1277-1279. Název získal z původního pojmenování kopce. „Hradní restaurace a vinárna Špilberk“ v prostorách hradu je unikátní kavárna,restaurace,vinárna a vinný sklep v prostorách středověkého hradu s nově zrestaurovaným interiérem. Interiéru dominují ozdobné dřevěné obložení stěn, vyřezávané trámové stropy a malovaná kachlová kamna.Vinný sklep je nejstarší dochovaná část hradu Špilberk.
Hradní restaurace a vinárna Špilberk Vám může pohostit ve třech stylově různých prostorech: Hradní restaurace s Rytířským sálem s kapacitou 120 hostů,, Hradní hláska se salonkem prince Evgena s kapacitou do 30 hostů, Hradní vinný sklep ze 13. století s kapacitou 50 hostů. Součástí restaurace je i letní terasa s jedinečným výhledem na Brno otevřená od března do října.

Šéfkuchař hradní restaurace Vám nabídne vynikající českou kuchyni a zvěřinové speciality. Pro společnosti od 10 hostů nabízíme i Hradní hostinu servírovanou na mečích a porcovanou přímo před hosty u stolu. Náš vinný lístek uspokojí všechny milovníky moravských vín. Pochutnáte si také na Hradním frgálu dle našeho vlastního receptu, připraveného speciálně pro hradní restauraci.

 

Kontakty:

Špilberk 1, 602 00 Brno
Tel:. +420 727 919 113
Email – rezervace: spilberk@hradnivinarna.cz
Web: www.hradnivinarna.cz

Hradní vinárna a restaurace:

Provozní doba: Úterý až pátek 12,00 – 22,00 hod
Sobota a neděle 11,00 – 22,00 hod
Pondělí zavírací den
Pro firemní akce, svatby a uzavřené společnosti pondělí až nedělě 10,00 – 00,02 hod.
Hradní vinný sklep:
Pro firemní akce, svatby a uzavřené společnosti pondělí až nedělě 11,00 – 00,02 hod.

Při rezervaci stolu Vám zašleme vyjímku k vjezdu autem do areálu hradu Špilberk elektronickou poštou, nebo po příjezdu na hrad si ji vyzvednete u obsluhy

slevarest-spilb-6
rest-spilb-titlrest-spilb-41rest-spilb-2rest-spilb-2rest-spilb-5rest-spilb-7rest-spilb-8

reklamní sdělení

V OKOLÍ TAKÉ NAJDETE

Filtrovat mapu podle kategorií =